• امام صادق (ع) : لا یَدخُلُ الجَنَّهَ مَن فِی قَلبهِ مِثقالَ ذَرَّهٍ مِن کِبر؛
    کسی که در قلبش به‌اندازه ذره‌ای کبر باشد به بهشت وارد نمی‌شود.
    الکافی (ط-اسلامی)، ج 2 ص 310

پایگاه اطلاع رسانی حوزه

نوشته شده توسط  مدیر تامین محتوا و عبدالله حکم آبادی
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پایگاه حوزه وبگاهی است که برای تبليغ، ترويج و اطلاع رسانی نسبت به معارف دینی و موضوعات فرهنگی و ملی، با هدف تبيين و روشنگری، در شبکه جهانی اينترنت، فعاليت می‌کند که مهم‌ترین بخشهای آن بدین قرارند:

 

دانشنامه

این بخش شامل طبقه بندی بیش از 55 هزار مقاله است که در ضمن به معرفی پایان نامه‌ها، کتابها و ... نیز می‌پردازد. هدف این دانشنامه، اطلاع رسانی نسبت به مطالب مربوط به اسلام، مسلمانان، شخصیت‌های اسلامی و مناطق مسلمان نشین در حوزه‌های علوم و معارف، تاریخ، ادبیات، هنر، زندگی نامه‌ها و... می‌باشد که در قالب نمودار درختی و یا چینش منطقی طبقه‌بندی گردیده است، که از این میان در قسمت پیامبر و اهلبیت‌ مجموعا 18 موضوع بیان شده که دارای 12303 مطلب می‌باشد.


کتابخانه

 

این بخش شامل 100عنوان کتاب در زمینه علوم اسلامی، تاریخ پیامبر و ائمه اطهار، احکام و … را دارا می‌باشد که 18 کتاب در مورد سیره اهلبیت را به همراه امکان دانلود نسخه pdf در خود گنجانیده است.


پايان نامه

 

شامل معرفی و چکيده 20 هزار عنوان پایان نامه در زمینه علوم اسلامی و انسانی در سطح دکتری و کارشناسی ارشد از مراکز دانشگاهی و حوزوی می‌باشد که از این تعداد حدود 760 پایان نامه مربوط به ائمه می‌باشد و از کاربردهای این بخش، الگوگیری برای انتخاب موضوعات پایان نامه‌ها است.

 

مجلات

 

شامل متن کامل نزديک به 3000 شماره مجله از 59 عنوان مجله علمی، فرهنگی و اجتماعی در حوزه معارف دينی و علوم اسلامی می‌باشد.

 

ويژه نامهها

 

در این بخش 106 ويژه‌نامه به مناسبت‌های مختلف مذهبی و ملی و فرهنگی وجود دارد که از این تعداد 4 ویژه‌نامه در مورد ائمه‌ تهیه شده است.

تعداد بازدید: 1798 بار

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد