w w w . a h l e b a i t p e d i a .com
دانشنامه اهل بیت
حدیث

این سایت یک سایت تخصصی– نرم افزاری در مورد حضرت امام رضاعلیه‌السلام می‌باشد، که دارای بخش‌های مختلف و متنوعی با عناوین زیر می‌باشد:


پرسمان

 

در این بخش نزدیک به يکصد پرسش و پاسخ پیرامون مسائل شخصیتی، اجتماعی و سیاسی حضرت امام رضاعلیه‌السلام در بیش از 20 موضوع و عنوان گردآوری شده است.


كتابخانه ديجيتالى

 

كتابخانه ديجيتالى با بیش از 400 موضوع و نزدیک به 500 عنوان مقاله پیرامون شخصیت امام رضاعلیه‌السلام از بخش‌های مهم این سایت به شمار می‌آید.


احادیث

 

بیش از صدها عنوان حدیث (با ترجمه فارسی و ذکر ماخذ ) تفسيري، فقهي، اخلاقي و ... و مجموعه‌اي از مناظرات، نامه‌ها، نيايشهاي آن حضرت به صورت متني، صوتي و تصويري (عکس) جمع‌آوری شده است.


حکایات

 

بیش از يکصد داستان به صورت متني و بیست داستان به صورت صوتي پيرامون زندگي سياسي، اجتماعي و شخصي امام رضاعلیه‌السلام در این بخش درج گردیده است.


کرامات

 

163 مورد از کرامات حضرت و شفايافتگان توسط امام رضاعلیه‌السلام همراه با سخنان آنها این بخش را به خود اختصاص داده است.


كتابشناسى

 

از ديگر ويژگی‌هاى این برنامه، معرفى حدود 500 كتاب درباره امام رضاعلیه‌السلام به زبان فارسى و عربى با امکان دسترسی به معرفی مختصر و فهرست بیش از 100 عنوان کتاب، بستری مناسب برای علاقه‌مندان به تحقيق در مورد این امام همام را فراهم آورده است.


مناظرات

 

مناظرات مشتمل بر 42 مناظره حضرت امام رضاعلیه‌السلام با مامون، فقها و علماي نامدار زمان، با عناوين مختلف ديني، اجتماعي و ... از دیگر بخش‌های جذاب این سایت به شمار می‌آید.


اشعار

 

انتخاب 200 قطعه شعر و نثر ادبی به صورت غزل و قصیده و دوبیتی در قالب متن و صوت و تصویر راجع به حضرت امام رضاعلیه‌السلام به آثار ادبی پیرامون امام هشتم توجه کرده است.


زندگی نامه

 

این قسمت به معرفی کامل زندگی نامه امام رضاعلیه‌السلام، (به صورت صوتی و متنی) و پیرامون ولادت، زندگی، مناظرات و شهادت این امام رئوف می‌پردازد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید