w w w . a h l e b a i t p e d i a .com
دانشنامه اهل بیت
حدیث

پایگاه اینترنتی امام علی‌علیه‌السلام در سال امیر المومنین (1379شمسی) به سفارش «ستاد بزرگداشت سال اميرالمؤمنين علي‌علیه‌السلام» و توسط «مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي»، با قابلیت‌های مختلف، طراحی و افتتاح گردید.
تامین منابع متعدد و متقن مورد نیاز دانش پژوهان، برای گسترش علوم و معارف اهلبیت، و پاسخ‌گویی به شبهات و نیز ارائه‌ی مطالب مورد نیاز کاربران، از اهداف برجسته این پایگاه است.
در حال حاضر چهارمین نسخه این پایگاه با تغییرات در محتوا و طراحی عرضه شده است.
بخش‌های مهم پایگاه که مربوط به امامان معصوم بالاخص امام علی‌علیه‌السلام می‌باشند:

 

دانشنامه

 

در این بخش مجموعا 1341 مورد با موضوعات اختصاصی درباره امام علی‌علیه‌السلام و سیره ایشان قرار دارد.

 

کتابخانه

 

در این قسمت کتب مربوط به امام علی‌علیه‌السلام و اهل بیت قرار گرفته است، که به صورت فهرست موضوعی و الفبایی طراحی شده‌اند، نکته قابل توجه در مورد این بخش آن است که جدیدترین کتاب‌ها و پربیننده‌ترین کتب در این بخش قرار دارد که مجموعا 183 مورد کتاب در این بخش پیرامون امام‌علیه‌السلام موجود است.

 

مقالات

 

این بخش نیز همانند بخش کتابخانه طراحی شده است با این توضیح که در این بخش 601 مقاله با محوریت امام علی‌علیه‌السلام قرار گرفته است.

 

پایان نامه

 

در این بخش 63 پایان نامه با موضوعات مربوط به امام علی‌علیه‌السلام وجود دارد که به دو صورت الفبایی و موضوعی قابل جستجو می‌باشد البته در این بخش جدیدترین و پر بازدیدترین پایان‌نامه‌ها نیز قرار دارد.

 

پرسش و پاسخ

 

در این قسمت به 318 پرسش در مورد امیرمومنان توجه شده و ضمن پاسخ به آن می‌توان از جدیدترین وپربازدیدترین سوالات آگاهی یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید